DiYaRBaKıR ZiYa GöKaLP LiSeSi//OkuL FaN SiTeSi.. www.dilarasesli.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ZİYa GOKALP RESMİ
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 6:38 pm tarafından surrender

» ZqL Okuldan Bir Kaç Resim
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 6:37 pm tarafından surrender

» ZgL'nin İdare Ve Veli Girişinden GÖrünTüLER
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 6:35 pm tarafından surrender

» AbdurraHman Hocanın Tlfonunu Aldım...
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 6:32 pm tarafından surrender

» BİTANEMMMMMMM
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 8:56 pm tarafından MCS (MeHMeTSeZGiN)

» tarihh yasılısı
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 8:56 pm tarafından MCS (MeHMeTSeZGiN)

» Yardım..!!
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 10:10 pm tarafından naughtygirl

» Çizebilir misin Yüreqine ßeni
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 10:31 am tarafından TIGRIS

» merhaba amedin kızı
MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 11:47 pm tarafından TIGRIS

MiLLİ EğiTiM SiSTeMi

YazarMesaj
(msc)
Adminstrators
Adminstrators
(msc)

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRENCi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Lakap : McS

MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Empty
MesajKonu: MiLLİ EğiTiM SiSTeMi   MiLLİ EğiTiM SiSTeMi Icon_minitimePaz Ara. 21, 2008 10:52 am

Milli Eğitim Sistemi

Türkiye'de eğitim devletin denetimi ve gözetimi altında yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 42. maddesine göre, herkes eğitim görme hakkına sahiptir. Bireyler eğitimleri süresince ilgi ve yetenekleri ölçüsünde ve doğrultusunda çeşitli programlara, okullara yöneltilerek yetiştirilirler. Eğitim sisteminin her bakımdan bu yönelimi gerçekleştirmesi esastır.
Eğitimin amacı; bireyleri, Türk ulusunun değerlerini benimsemiş, ülkesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş, bilgi üreten, üretilen bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, insan haklarına saygılı demokratik yurttaşlar olarak yetiştirmektir. Ayrıca bireyleri geleceğe hazırlamak, kendilerinin ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.

Örgün ve Yaygın Eğitim

Türk Milli Eğitim Sistemi; Örgün Eğitim ve Yaygın Eğitim olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Örgün eğitim, okul sistemini ifade etmekte ve okulöncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretimden oluşmaktadır. Yaygın eğitim ise okulların dışında veya yanında düzenlenen faaliyetlerin tümünü kapsamaktadır.
http://wWw.zgl.ile.biz

MiLLİ EğiTiM SiSTeMi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» eğitim neden şart